Újrafelfedezés és közvetítés 2003/2004. I. félév

Kéthetente  csütörtökön ¼ 2-től 6-ig

Házigazda: Fenyő D. György

 

Időbeosztás:

1/4 2 – 3/4 3: előadás

1/4 4 – 3/4 5: szeminárium I.

5 – 6: szeminárium II.

 

& = kapcsolódó háttéranyag az előadáshoz

 

 

I. szeptember 18.       a) Bemutatkozás, az év programjának megbeszélése &
                                   b) Műelemző gyakorlatok (Arató László, Fenyő D. György, Schiller Mariann)
&

 

II. október  2.            a) Iskolában tanított bibliai szövegek értelmezése (Balog Zoltán) &

                                   b) Biblikus motívumok irodalmi művekben – műelemzés (Beke Judit) &

 

III. október. 16.         a) Elektra az antik drámában (Horváth Judit) &

                                   b) Srauss–Hoffmannstahl: Elektra (Halász Péter) &

 

IV. október 30.          a) Kertész Imre: Sorstalanság (Vári György) &

                                   b) A Sorstalanság az iskolában (Fenyő D. György) &

 

V. november. 13.       a) Balassi Bálint és a provanszál költészet (Horváth Iván)

                                   b) Az alaktan szabályainak és rejtelmeinek felfedeztetése (Kugler Nóra)

 

VI. november 27.      a) Modern magyar irodalmi szeminárium (Tamás Ferenc) &

                                   b) A kétszintű érettségi új feladattípusairól (Fenyő D. György) &

 

VII. december 11.     a) Kosztolányi Dezső: Aranysárkány (Szegedy-Maszák Mihály)

b) Az angol nyelvkönyvek gyakorlatainak kamatoztathatósága a szövegértés tanításában (Schiller Mariann)

 

VIII. január 8.            a) Puskin: Jevgenyij Anyegin (Szilágyi Zsófia)

                                   b) Térey János: Paulus – párbeszéd az Anyeginnel (Arató László)

 

IX. január 22.             a) Arany János furcsa álcája: a magyar Hamlet (Géher István)

                                   b) Dolgozatjavítás és követelményrendszer (Tamás Ferenc) &

                                               Letölthető mellékletek itt: melléket 1; melléklet 2